16 września 2012

Drzwi jak tablica do pisaniaPewnie pamiętacie jak wyglądały drzwi po malowaniu  boazerii, jak nie z tej epoki.
 I tak jak obiecałam, coś z nimi zrobiłam. Pomalowałam je by były nowoczesne i jednocześnie stanowiły efekt dekoracyjny.Kupiłam farbę tablicową koloru czarnego. Jest to specjalna farba do różnych powierzchni, z których chcemy stworzyć miejsce na rysunki, zapiski, notatki czy informacje. Wiele osób maluje część ściany w dziecięcych pokojach, by młodzi artyści mogli wykazać się swoimi talentami rysowniczymi.
Drzwi malowałam wałkiem trzy warstwy. Na opakowaniu napisane było, że wystarczy tylko dwie. Ale mnie zostało farby na jeszcze jeden raz, więc postanowiłam ją utrwalić. Po pierwszej warstwie były brązowe i trochę się przeraziłam. Wydaje mi się, że niewystarczająco wymieszałam farbę.
Ale nie dałam za wygraną i pomalowałam jeszcze dwa razy. Końcowy efekt jest super.:)
 Drzwi przy tej białej boazerii współgrają z dodatkami w przedpokoju takimi jak wieszaczki czy stare obrazki. Oczywiście o dodatkach napiszę innym razem.
Innym razem też opiszę Wam, jak zmieniłam wygląd pozostałych drzwi w przedpokoju.
 Życzę miłego tygodnia, :)


*

8 komentarzy:

 1. Mam do Ciebie pytanie :)
  Wiem, że malowałam swoją starą boazerię na biało.
  Moje mieszkanie też jest całe w tej 'pięknej' ozdobie i też mam zamiar pomalować ją na biało.
  Możesz napisać jakiej farby użyłaś ? :)
  Proszę odpisz na mail
  magdules@interia.pl

  Z góry dziękuję! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witaj, jestem ciekawa na jakim etapie są prace? pozdrawiam, Beata

   Usuń
 2. No tuś mnie totalnie zaskoczyła. Byłam pewna, że malniesz na biało. Świetny pomysł, świetny!

  OdpowiedzUsuń
 3. Anonimowy17/4/13

  A malować pędzlem czy wałkiem

  OdpowiedzUsuń
 4. Anonimowy21/5/14

  Witam
  Właśnie przygotowuję się do przemalowania boazerii w moim przedpokoju...i mam problem co zrobić z drzwiami które również są nią obite, a ponieważ mam małego szkraba kochającego kredy pomyślałam o wykorzystaniu Twojego pomysłu na użycie farby tablicowej - i tu moje pytanie- czy orientujesz się może czy można nią malować po boazerii czy raczej nie jest to wskazane? Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź- aha jakiej farby użyłaś do pomalowania boazerii? Pozdrawiam Karolina

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ta farba maluje wszystko, może też malować boazerię. Tylko ja chyba bym tego nie zrobiła, ponieważ boazeria nie jest jednolitą powierzchnią. Są załamania i krawędzie. Jeśli maluszek będzie rysował na pomalowanym odcinku kredą, to pył z niej będzie właził w te szczeliny :( To trochę ryzykowne. Można pomalować właśnie te drzwi, albo fajnym pomysłem jest pomalować kawałek ściany u malucha w pokoju i zbić listewkami na około ramkę, żeby wiedział, że tylko w tym miejscu może szaleć z rysunkami :) Ja kupiłam farbę tablicową Flugger. Życzę powodzenia !

   Usuń

Dziękuję, że ze mną jesteście i zostawicie po sobie ślad w postaci komentarza :) Uwielbiam je czytać :)