11 marca 2016

Budowanie strony www


Wiem, że tytuł dzisiejszego posta jest dosyć dziwny na moim blogu. Ale przez ostatnie dwa tygodnie każdą wolną chwilę poświęciłam temu? Czyli stawianiu swojej własnej strony WWW ! Zabierałam się do tego jak do jeża. Zdaję sobie sprawę, że hasła typu: motyw, widget, wtyczka, hosting itp. są dla większości osób opanowane. Mnie to trochę przerażało. Ale nie taki diabeł straszny jak go malują. Teraz to ja jestem mądra haha...

Na różnych pomocnych stronach znalazłam parę wskazówek. I wzięłam się do pracy. Każde nowe hasło rodziło mój niepokój, co dalej? Fajne uczucie kiedy stoi przed Tobą nowe wyzwanie. Myślę, że nie będę pisała o technicznych aspektach tej pracy bo nie jestem fachowcem w tej dziedzinie, ale mogę pokusić się o moje spostrzeżenia podczas budowania stronki  after better


Wiadomo, taka strona musi mieć piękne zdjęcia. Najpierw szukałam słonecznego miejsca w domu, potem odpowiedniego tła. Niestety nie mam profesjonalnego aparatu, więc próbowałam wszystkich dostępnych u nas w domu. Każde ujęcie było cykane dziesiątki razy by móc wybrać jak najładniejsze. 

Następny krok: co ma pokazać ta strona i właściwie po co ma być? Więc ważne jest jakie podstrony założysz lub jakie podepniesz linki. To już praca identyczna jak przy zakładaniu bloga. Można rzec Fatwizna :) Niestety, każdy wybrany motyw jest inny i posiada inne możliwości. Ale od czego ma się kolegę Jacka? Mam znajomego, który amatorsko interesuje się technicznymi tajnikami tego typu. Dzięki niemu mogłam stworzyć stronę właśnie w taki jak sobie wymyśliłam. Dziękuję Jacek! BARDZO! 


Jestem zadowolona ze swojej pierwszej strony WWW. Może nie jest to jakiś cud natury i pewnie będę ją cały czas udoskonalać ale warto było. Nasza strona after better jest trochę odzwierciedlaniem nas. Pokazałam to co lubimy i z czego jesteśmy dumni. 

Więc zapraszam Was serdecznie do jej obejrzenia. Może macie uwagi, może coś powinnam poprawić, piszcie proszę.  


Miłego weekendu,
Beata


14 komentarzy:

 1. Beatko,bardzo fajna sprawa! Stronka bardzo mi się podoba bo jest przejrzyście i czytelnie-łatwo można znaleźć to,czego szukamy :)
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Gratuluję stronki!:) Bardzo fajnie zorganizowana, a zdjęcia wcale nie wyglądają na nieprofesjonalne, są takie po prostu w sam raz pasujące!:)
  ..i wiesz, wcale nie potrzeba super aparatu by dobrze wykonać zdjęcia:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Gratuluję, piękna strona, wszystko mi się podoba!:-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo fajna strona i chylę czoła, że tak świetnie wyszło już przy pierwszym podejściu :) Zdjęcia też pasują idealnie. Gdybyś chciała się bawić tłem to polecam brystol, bo ładnie odbija światło i daje jaśniejsze efekty.

  OdpowiedzUsuń
 5. Tworzenie strony www, a szczegilnie html od zawsze były dla mnie czarną magią, choć na umiejęnosci informatyczne nie narzekam. U mnie post dotyczacy aranzacji mieszkania :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Tworzenie strony www, a szczegilnie html od zawsze były dla mnie czarną magią, choć na umiejęnosci informatyczne nie narzekam. U mnie post dotyczacy aranzacji mieszkania :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Odwiedzona :- Brawo jest super
  Powodzenia!!

  OdpowiedzUsuń
 8. DreamHost is ultimately one of the best hosting company for any hosting services you need.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję, że ze mną jesteście i zostawicie po sobie ślad w postaci komentarza :) Uwielbiam je czytać :)